jump to navigation

Hakkımızda

Biz Emre Sevinç1 ve Memduh Er2, online eğitim konusunda 9 yıla yakın süredir çalışan deneyimli uzmanlar olarak bu blog ortamında deneyimlerimizi, düşüncelerimizi ve deneylerimizi paylaşacağız. Zaman zaman burada diğer uzmanların da görüşlerine de yer verecek ve fikir alışverişinde bulunacağız.

Bizimle expert nokta learning at gmail nokta com adresimizi kullanarak iletişim kurabilirsiniz.

1. Lisans eğitimini İTÜ Matematik Mühendisliği’nde, yüksek lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilim bölümünde tamamlamış olan Emre Sevinç çeşitli bilgisayar şirketlerinde çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki görevine başladı. Çeşitli projelerde görev aldıktan sonra 2001 yılından itibaren üniversitenin eMBA projesinde yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmaya başlayan Sevinç, bilişsel bilim, veri madenciliği, veri görselleştirme, makina öğrenme, öğrenci modelleme ve bunların e-öğrenme sistemlerine uygulanması üzerine araştırma yapmaktadır. 2008 yılında eMBA projesindeki görevinden ayrılan Sevinç, şu anda yine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri bölümünde öğretim görevlisi ve IBM Center for Advanced Studies koordinatörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2. Lisans eğitimini İTÜ Matematik Mühendisliği’nde, yüksek lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünde tamamlamış olan Memduh Er çeşitli bilgisayar şirketlerinde çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki görevine başladı. Değişik projelerde çalıştıktan sonra 2001 yılından itibaren üniversitenin eMBA projesinde yazılım geliştirme ekibi yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Er, proje yönetimi, bilgi mimarisi ve Internet alt yapısı konularındaki uzmanlığını ve deneyimini e-öğrenme sistemlerine uygulamaya devam etmektedir.

Reklamlar

Yorumlar»

1. Hatice - Ağustos 2, 2007

merhaba,

faydalı bir blog olacağını düşünüyorum. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

ve bir sorum var, e-eğitim ülkemizde sıklıkla şirketiçi eğitimlerde mi kullanılan bir sistem yoksa okullar da bu eğitim modelini aktif olarak kullanmaya başladılar mı?

saygılar,

2. uzaktanegitim - Ağustos 2, 2007

İyi dilekleriniz için teşekkürler. Uzaktan eğitim ve e-öğrenme, Türkiye’de bir süredir üniversitelerimizde aktif olarak kullanılmaktadır. 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi ilk kez Internet üzerinden YÖK onaylı yüksek lisans seviyesinde işletme yönetimi eğitimi vermeye başlamıştır (eMBA: online/electronic Master of Business Administartion). Şu anda Türkçe ve İngilizce olarak tamamen Internet üzerinden gerçekleşmekte olan bu eğitim programında sayıları bine yaklaşan öğrenci mevcuttur. Bilgi Üniversitesi’nin başlattığı ve başını çektiği bu eğitim modelini kısa süre önce Anadolu Üniversitesi, Sabancı, Kocaeli gibi üniversiteler de takip etmeye başlamıştır.

3. Altan KARAALP - Ağustos 8, 2007

Kocaeli Üniversitesinde yakın arkadaşlarım bu konu üzerinde çalışmaktadırlar. Ancak malesef liselerde bu konu pek önemsemiyor. Neden bilmiyorum. Bilgisayar Öğretmeniyim. Okuluma bu sistemi kurdum fakat pek ilgi görmedi, sanırım liselerin katedeceği daha çok yol var veya bu sistemler üniversitelere hitap ediyor? kayıtsız kalmamak lazım bence.

4. Erkan Er - Ekim 24, 2007

Türkiyede tam anlamıyla uzaktan online eğitimi sadece Ahmet Yesevi Üniversitesi yapmaktadır.Dünyada henüz uygulanamayan yüz yüze online eğitime bu yıl tam olarak geçilmiştir.Bu konuda diğer üniversitelerimiz bayağı zayıf kalmıştırlar.Ahmet Yesevi Üniversitesinin 3-4 yıl önce kullandıkları eğitim teknolojisini bile diğer üniversitelerimiz henüz uygulayamamıştırlar.Yaklaşık 2500 öğrenci ile bence Yesevi üniversitesi zoru başarmaktadır.Emeği geçen herkese teşekkürler…

5. uzaktanegitim - Kasım 2, 2007

> Türkiyede tam anlamıyla uzaktan online eğitimi sadece Ahmet
> Yesevi Üniversitesi yapmaktadır. Dünyada henüz uygulanamayan
> yüz yüze

Sayın Erkan Er,

“Tam anlamı ile uzaktan online eğitim” ile neyi kast ettiğinizi biraz açabilir misiniz? Bildiğimiz kadarı ile Türkiye’de uzunca süredir Internet tabanlı resmi üniversite eğitimleri verilmektedir, mesela YÖK onaylı işletme yüksek lisansı eğitimi yani eMBA bunlardan biridir: http://www.bilgimba.net/

> online eğitime bu yıl tam olarak geçilmiştir.Bu konuda diğer
> üniversitelerimiz bayağı zayıf kalmıştırlar.Ahmet Yesevi
> Üniversitesinin 3-4 yıl önce kullandıkları eğitim teknolojisini bile
> diğer üniversitelerimiz henüz uygulayamamıştırlar.

Diğer üniversiteler tarafından tam olarak uygulanmayan teknolojiler acaba hangileridir, bunu açıklayabilir misiniz lütfen?

> Yaklaşık 2500 öğrenci ile bence Yesevi üniversitesi zoru
> başarmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Türkiye’de 2000 yılından beri YÖK onaylı Internet tabanlı resmi üniversite eğitimleri verilmekte ve öğrenciler mezun olmaktadır.

Yorumlarınız için teşekkürler.

6. qonyali - Ocak 30, 2008

biraz gezindim sitede.. ise yarayacak güzel bilgiler var.. sinavlardan sonra mercek altina alirim bi sitenizi.. basarilar dilegiyle..

7. cabir - Mart 11, 2008

herkese iyi geceler diyorum. site sahibin den bir ricam olacak tı.ben üniversite ögrencisiyim bize verilen proje ödevinde e-learning ile der anlat ma bu konuda nasıl yardımcı olabilirmisiniz…

8. Serkan Okur - Mayıs 8, 2008

Reuben Tozman’ın makalesi ilgimi çekti. Bana mail ile ulaştırmanız mümkün olur mu acaba?

9. Online Educa Berlin 2008′in Ardından « E-learning - Ocak 2, 2009

[…] Hakkımızda jump to navigation […]

10. Online Educa Berlin 2008′in Ardından | FZ Blogs - Ocak 2, 2009

[…] Üniversitesi eMBA yazılım geliştirme ekibinin lideri ve uzaktaneğitim blogu yazarlarından Memduh Er ile, 1 ay kadar önce katıldığı ve dünyanın en büyük uzaktan internet tabanlı eğitim […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: