jump to navigation

DevLearn2007 Ağustos 2, 2007

Posted by uzaktanegitim in e-öğrenme, e-learning, teknoloji.
trackback

5-8 Kasım tarihlerinde, San Jose’de düzenlenecek olan DevLearn 2007 e-öğrenme tasarımı, e-öğrenme yazılımları geliştirme ve e-öğrenme sistemlerinin yönetilmesi üstüne yoğun bir konferans ve fuar.

Elearning Guild tarafından da güçlü biçimde desteklenen bu seneki konferansta Adobe’nin e-öğrenme teknolojilerindeki gelişmelerine özel bir yer ayrılmış. Adobe seanslarının detayına bakıldığında kısa süre önce Adobe tarafından satın alınmış Macromedia ürünlerinin önemli bir yer kapladığını görmek mümkün.

Konferansa katılan konuşmacılar arasında Out of Our Minds: Learning to be Creative‘in yazarı Sir Ken Robinson ve Medici Effect: What Elephants and Epidemics Can Teach Us About Innovation‘ın yazarı Frans Johansson gibi isimlerin bulunması da bu etkinlik açısından artı puan.

Etkinlik programında dikkati çeken birkaç anahtar sözcük ise eLearning 2.0 ve m-Learning (Mobile Learning) kavramları. Aslında mikroöğrenme (microlearning) bağlamında ele alınabilecek bu kavramlar önümüzdeki yıllarda e-öğrenme dünyasının merkezine oturacağa benziyor, bu konferans da bunun işaretlerini veriyor. Mikroöğrenme ve e-öğrenme 2.0 kavramlarına yakında yine bu sayfalarda detaylı olarak değineceğiz.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: